Regulamin określa zasady i warunki świadczenia usług drogą elektroniczną, w tym korzystania ze Sklepu oraz prawa, obowiązki i warunki odpowiedzialności Sprzedawcy i Klienta.


Wstęp
 1. Właścicielem i administratorem danych osobowych sklepu lampownia.pl jest:
  EBUD.PL SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA KOMANDYTOWA
  ul. Piłsudskiego 150
  32-540 Trzebinia
  REGON: 271988240 NIP: 6280012377 KRS: 0000809131
 2. Regulamin określa zasady kupowania lub rezerwacji produktów w sklepie lampownia.pl.
Dostawa/Odbiór
 1. Zamówienia realizowane są w ciągu 0-30 dni od ich złożenia.
 2. Zakupione towary będą dostarczane w całości pod adres wskazany w formularzu zamówienia. W przypadku braku możliwości dostarczenia towarów w całości klient zostanie poinformowany w celu uzgodnienia terminu dostawy towaru.
 3. Jeśli zamówienie nie będzie mogło być zrealizowane w ciągu 10 dni klient zostanie poinformowany drogą telefoniczną lub mailową o szacowanym terminie realizacji zamówienia.
 4. Produkty mogą zostać dostarczone pod wskazany adres na terenie Polski, lub po wcześniejszym ustaleniu ceny mogą być wysłane w dowolnie inne miejsce (w przypadku przesyłki zagranicznej formą płatności jest tylko przedpłata, kwota ustalona indywidualnie).
 5. Istnieje możliwość odbioru osobistego towaru po wcześniejszym ustaleniu terminu w sklepie EBUD.PL Sp. z O.O. Sp. k. przy ul. Piłsudskiego 150 w Trzebini.
 6. Zamówiony towar wysyłamy kurierem inPost lub DPD bezpośrednio od producenta lub z siedziby naszej firmy. Kupujący jest obciążany kosztami transportu.
 7. Zamówienia powyżej 10kg są wysyłane wyłącznie kurierem
 8. Klient posiada prawo wyboru formy płatności oraz sposobu dostawy, zgodnie z formularzem zamówienia. Sklep lampownia.pl zastrzega sobie możliwość ograniczenia formy płatności do przedpłaty lub wpłaty zaliczki na zamówiony towar.

Gwarancja, Reklamacje i Zwroty

 1. Produkty oferowane w sklepie są fabrycznie nowe. Warunki gwarancji określają producenci produktów lub ich autoryzowani przedstawiciele na terenie Polski. Uprawnienia z tytułu gwarancji należy wykonywać zgodnie z warunkami zamieszczonymi w karcie gwarancyjnej.
 2. Klient przy dostawie produktów zobowiązany jest sprawdzić ich stan, a ewentualne uszkodzenia mechaniczne produktów i/lub przesyłki powstałe podczas transportu powinny być zgłoszone pisemnie w obecności osoby dostarczającej produkt.
 3. W przypadku posiadania przez produkty wad reklamacje, zgodnie z obowiązującymi przepisami można składać: w autoryzowanych serwisach producentów poszczególnych produktów wskazanych w kartach gwarancyjnych lub odsyłając towar na własny koszt na wcześniej ustalony adres.
 4. Zgodnie z Ustawą z dnia 30 maja 2014r o prawach konsumenta, obowiązującą od dnia 25 grudnia 2014 r Kupujący ma prawo odstąpienia od umowy zawartej na odległość bez konieczności podawania jakiejkolwiek przyczyny.
 5. Czas na poinformowanie Sprzedającego przez Kupującego o zamiarze odstąpienia od umowy wynosi 14 dni kalendarzowych liczonych od momentu odbioru / nabycia towaru. W tym czasie Kupujący jest zobowiązany przesłać na adres e-mail Sprzedającego lub drogą listowną lub wraz z towarem oświadczenie dotyczące odstąpienia od umowy. Wzór oświadczenia o odstąpieniu od umowy jest dostępny TUTAJ.
 6. Od daty przesłania oświadczenia o odstąpieniu od umowy Kupujący ma kolejne 14 dni kalendarzowe na odesłanie towaru
 7. Sprzedający powinien zwrócić środki Kupującemu w ciągu 14 dni od chwili otrzymania oświadczenia o odstąpieniu od umowy. Sprzedający może wstrzymać się z odesłaniem środków do czasu otrzymania towaru. W przypadku gdy towar zakupiony został na fakturę VAT, do Kupującego zostanie wysłana korekta do faktury VAT a zwrot środków nastąpi po otrzymaniu podpisanej przez Kupującego korekty do faktury VAT.
 8. Kupujący ponosi odpowiedzialność za zmniejszenie wartości rzeczy będące wynikiem korzystania z niej w sposób wykraczający poza konieczny do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania rzeczy oraz musi mieć oryginalne opakowanie, kompletne wyposażenie i akcesoria.
 9. Kupujący ponosi bezpośrednie koszty zwrotu towaru.
 10. Zwracany towar należy przesłać na adres EBUD.PL Sp. z O.O. Sp. k. 32-540 Trzebinia ul. Piłsudskiego 150.
 11. Do zwracanego towaru należy dołączyć paragon/kserokopię faktury oraz blankiet gwarancyjny.
 12. Zespół sklepu lampownia.pl dokłada wszelkich starań, aby opisy i dane techniczne umieszczonych w sklepie produktów były zgodne z rzeczywistością. Nie ponosimy jednak odpowiedzialności za błędne podanie parametrów i właściwości towaru, lub nagłą ich zmianę przez jego producenta. Niemniej, w każdym przypadku, gdy dane (w tym opisy i dane techniczne produktów) prezentowane na witrynie internetowej sklepu w dniu złożenia przez konsumenta zamówienia nie pokrywałyby się z rzeczywistością, w ciągu 14 dni od daty zakupu ma on prawo odstąpienia od umowy bez podania przyczyn, zgodnie z przepisami o odstąpieniu od umowy zawartej na odległość.
 13. Prawo odstąpienia od umowy zawartej przy pomocy środków porozumiewania się na odległość, nie przysługuje wobec:
  1. świadczeń o właściwościach określonych przez Klienta w zamówieniu lub ściśle związanych z jego osobą,
  2. świadczeń, które z uwagi na ich charakter nie mogą zostać zwrócone lub których przedmiot ulega szybkiemu zepsuciu.
 14. Sklep nie przyjmuje żadnych przesyłek odsyłanych za pobraniem.

Pozostałe

 1. Zdjęcia produktów umieszczane w sklepie są przykładowe i służą prezentacji konkretnie wskazanych na nich modeli. Zdjęcia i opisy umieszczane przy poszczególnych produktach nie pochodzą od firmy, a dostarczane są przez producentów produktów umieszczanych na zdjęciach.
 2. Dane osobowe Klientów podawane podczas rejestracji w sklepie są przetwarzane przez firmę EBUD.PL, wyłącznie w celu realizacji zamówień oraz, w zależności do decyzji Klienta wyrażonej w zamówieniu, mogą być przetwarzane w celach marketingowych. Klientowi przysługuje prawo uzupełniania, uaktualniania, sprostowania danych osobowych, czasowego lub stałego wstrzymania ich przetwarzania lub ich usunięcia, jeżeli są one niekompletne, nieaktualne, nieprawdziwe lub zostały zebrane z naruszeniem przepisów prawa albo są już zbędne do realizacji celu, dla którego zostały zebrane, oraz prawo wniesienia sprzeciwu co do przetwarzania danych osobowych dla celów marketingowych.
 3. Klient składając zamówienie zgadza się na korzystanie ze sklepu zgodnie z postanowieniami niniejszego regulaminu – w brzmieniu z dnia złożenia zamówienia oraz zgadza się na otrzymywanie informacji handlowej w rozumieniu „ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną”, zgodnie z niniejszym regulaminem. Klient, który nie zgadza się na powyższe zobowiązania, nie powinien składać zamówienia.
 4. Do umowy sprzedaży produktów w sklepie stosuje się prawo polskie. Umowa zawierana jest w języku polskim.
 5. W sprawach nie uregulowanych niniejszym regulaminem stosuje się odpowiednio przepisy kodeksu cywilnego lub innych ustaw mających zastosowanie do działalności i funkcjonowania sklepu.